Шумен  22 °CНеделя, 25- ти Окт.
USD  1.64965 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Завърши Международният фестивал на кинолюбителите /ГАЛЕРИЯ/

Завърши Международният фестивал на кинолюбителите /ГАЛЕРИЯ/ Източник: НЧ "Добри Войников-1856"

Култура

Международният фестивал на любителските исторически филми Шумен 2020 отчете следните резултати: 

Награда на Министерство на Културата
за филма „Направи си сам филм“
автор : Нико Маеров

Награда на Община Шумен
за филма „Химнът на Шумен“
автор: Апостол Фанев, Величко Геров, Жулиета Герова,
Красимир Георгиев, Нико Майеров

 
Награда на НЧ „Добри Войников - 1856“ - Шумен
за филма „Коренище“
автор: Спиро Борисов, гр. Попово
 
Първа награда
за филма „Басарбовският манастир“
автор: Владимир Илиев, Николай Василев, Милчо Йовчев от гр. Русе
 
Втора награда
за филма „Белоградчик и хората 2020“
автор: Симеон Симеонов, Николина Маричова, Милен Велков, Валери Цветков   
от гр. Белоградчик

Трета награда
за филма „Гимназията“
автор : Апостол Фанев, Рени Векова, Наум Кулев

Награда за кратък филм „Генчо Генчев“
за филма „Незабравените хармоники“
автор: Величко Геров,  Владимир Лечев, Жулиета Герова, Красимир Георгиев
 
Награда   медал на UNICA
за филма „Бае Пенчо“
автор : Петър Рангелов, Десислава Златева, Иван Пенчев, Денчо Бучев
от гр. Трявна
 
Награда за сценарий
за филма „Милион червени рози“
автор: Владимир Илиев от гр. Русе

Награда за режисура
за филма „Родина, моя родина“
автор: Александр Елагин, Виктор Быкодир, Надежда Лебедева,
Наталья Беланенко, Анастасия Лещенко от Херсон, Украйна

Награда за операторско майсторство
за филма „Ramadan“
автор: Rolf Mandolesi, Италия

Награда за монтаж
за филма „Дорожний роман”
автор: Александр Елагин, Виктор Быкодир, Павел Зуб, Елена Кудышкина, Екатерина Елагина, Олег Субботин, Владимир Столяр, Надежда Лебедева
 
Награда за звуково оформление
за филма „Село Бождово“
автор: Спиро Борисов, гр. Попово

Награда за млад автор
за филма „Заедно со разлики без предрасуди”
автор: Кристиян Кочовски, Северна Македония

Награда за връстник на фестивала
за филма „Ламя“
автор: Тихомир Дулев, Радостина Дулева, Георги Дулев, Калоян Дулев,
Лиляна Дулева, Катерина Тодорова, Методи Терзийски от гр. София

Награда на киноклуб „Мадарски конник“
за филма „Струшкиот Дедо Мраз“
автор: Петар Узуновски, Северна Македония
 
Поощрителна награда
за филма „Случва се“
автор: студио „Клин“ при ПГИ-Шумен, ръководител Апостол Фанев

Поощрителна награда
за филма „Синигерът Чжико“
автор: Димитър Атанасов, Янко Митев, Димитър Русев, Петя Ноева от гр. Хасково
 
Награда на Съюз на българските филмови дейци
за филма „Кината в Струга“
автор: Петар Узуновски, Северна Македония
 
Награда на Съюз на народните читалища
за филма „Трифон Зарезан“
автор: Евилина Швидченко, Молдова
 
Награда на Национална федерация „Алтернативно кино“
за филма „Черната птица с белия белег“
автор: Виктор Быкодир, Александр Елагин, Андрей Бегун,
Владимир Муравицкий
 
Награда на Художествена галерия „Елена Карамихайлова“ – Шумен
за филма „SCULPTURE“
автор: Franc Kopic, Словения
 
Награда на Регионална библиотека „Стилян Чилингиров“ - Шумен
за филма „Човекът и неговото време“
автор: Апостол Фанев, Величко Геров, Жулиета Герова,
Красимир Георгиев, Нико Майеров
 
Награда на Регионален исторически музей – Шумен
за филма „Кралска следа“
автор: Владимир Илиев, Николай Василев
 
Награда на Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“
за филма „Лъвов мост“
автор: Арт колеж – София

Награда на Националния исторически музей
За филма: ”Светлата сянка на таланта”
Автор: Владимир Илиев

Инфо Шумен
 
 


Прочетете също
Област 23.10.2020 г. 15:49:09 ч.
Шумен 22.10.2020 г. 16:29:16 ч.
Top