В ОУ „Гео Милев“ в с. Чернооково, община Върбица официално беше открит СТЕМ кабинет. Той е изграден по проект „Училищна STEM среда“, финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост на Република България.
Събитието събра множество гости, представители на местната власт и образователната общност. На откриването присъства секретарят на Община Върбица Къймет Узунова, която поднесе поздравителен адрес от името на кмета на общината инж. Мердин Байрям. Празникът уважиха и кметовете на населените места, от които ученици се обучават в училището – Гюнай Якубов, с. Чернооково, Мустафа Мустафа, с. Божурово, и Емине Аптула, с. Крайгорци. Сред присъстващите бяха още директорите на останалите училища в общината, както и директорът на Детската градина в с. Чернооково.
След официалната част гостите се запознаха с възможностите на новоизградения кабинет чрез кратка демонстрация на учебен процес. Беше представен урок по чертане на многоъгълник в дигитална среда с помощта на образователния софтуер GeoGebra. Учениците активно се включиха в практическите задачи, като разпознаваха основните елементи на многоъгълника - върхове, страни и диагонали. По време на демонстрацията те показаха умения за работа с основните инструменти на програмата, като едновременно с това развиваха своите дигитални компетентности и знания по математика. Урокът нагледно демонстрира как съвременните технологии могат да направят обучението по-достъпно, интерактивно и интересно за учениците.
Инфо Шумен


