Шумен  14 °CЧетв, 2- ри Май
USD  1.82822 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Състезатели на Шуменския университет със златни медали

Състезатели на Шуменския университет със златни медали Източник: ШУ "Епископ Константин Преславски"

Област

Баскетболистите на Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“ отново станаха шампиони в Националния университетски шампионат по баскетбол 3х3. Шампионатът се проведе във Велико Търново от 23 март до 25 март 2023 г. Първенството се организира от АУС „Академик“ и БФБ и е с медиен партньор BGbasket.com. В 11-то му издание участваха общо 104 състезатели – в 12 мъжки, 7 женски и 7 смесени отбора.
Без загубен мач, шампиони в мъжкото първенство са момчетата от Шуменския университет. Купата за първо място и златните медали извоюваха Росен Иванов, Георги Кендеров, Георги Герганов и Теодор Димитров. Георги Кендеров спечели и конкурса за забивки с максимален резултат от 90 точки.

За пръв път се проведе и турнир за смесени отбори. Нашите състезатели Антония Георгиева, Филипа Атанасова, Никола Николов и Пламен Русков се класираха трети и спечелиха бронзови медали.
Всички състезатели са студенти от Педагогически факултет с ръководители старши преподавател д-р Янко Янков и доц. д-р Теодора Симеонова.
На 01.04.2023 г. в град Ямбол се проведе традиционният лекоатлетически крос, организиран от АУС „Академик”. Шуменският университет отново записа златно присъствие. При жените на трудното трасе от 2 километра първо място спечели Полина Тодорова, магистър в специалност „Физическо възпитание и спорт в училище”.