USD  1.83957 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Шуменски отбор стана шампион на Републиканските състезания "Млад огнеборец"

Шумен

Приключиха ХXII Републикански състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец”. В комплексното класиране купата спечели отрядът на IX ОУ „Панайот Волов“, гр. Шумен. На церемония по награждаване присъстваха г-н Иван Демерджиев – министър на вътрешните работи, гл. комисар Александър Джартов – директор на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“, г-н Красимир Станев – изп. директор на Албена АД, г-н Атанас Дучев – зам.-областен управител на Добрич, ст. комисар Цветан Пировски – директор на ОДМВР Добрич и комисар Дарин Димитров – директор на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ Добрич. За доброто настроение на всички се погрижиха мажоретките на Спортен клуб „Каприз“ – гр. Тервел с тяхната сценична програма.

През двата състезателни дни на XXII Републикански състезания на МПО „Млад огнеборец“ учениците показаха висок спортен дух и завидни технически умения. Вчера до победата с резултат от 952,48 точки в дисциплината “Бойно разгръщане на състезателна пътека” стигна IX ОУ „Панайот Волов“, гр. Шумен. На второ място остана отборът на СУ „Никола Вапцаров“, гр. Айтос с резултат 947,97 точки. Бронзовото трето място в тази дисциплина зае отрядът на СУ „Васил Левски“, гр. Троян с 938,89 точки. Днес в дисциплината “400 м щафетно бягане с препятствия” първо място с резултат 104,55 точки заеха учениците от IX ОУ „Панайот Волов“, гр. Шумен. Второто място с резултат 102,64 точки завоюваха младежите от СУ „Никола Вапцаров“, гр. Айтос, а трети останаха представителите на СУ „Васил Левски“, гр. Троян с резултат 98,33 точки. В комплексното класиране купата спечели отрядът на IX ОУ „Панайот Волов“, гр. Шумен. Младите огнеборци от СУ „Никола Вапцаров“, гр. Айтос взеха сребърните медали. Трето място зае отрядът от СУ „Васил Левски“, гр. Троян.