Шумен  20 °CНеделя, 5- ти Май
USD  1.82822 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Шуменци са отборният победител в турнира по спортен риболов за хора със слухови увреждания Източник: Община Шумен

Шумен

Държавен турнир по спортен риболов за хора със слухови увреждания се проведе на шуменското езеро. Състезанието се организира със съдействието на Община Шумен и Спортен клуб на глухите в Шумен. В него се включиха 7 отбора от Търговище, Горна Оряховица, Русе, Добрич, Варна, Бургас и Шумен. 33-ма участници, от които 25 мъже и 8 жени, се състезаваха в две дисциплини – улов на плувка и улов на фидер.

Трето място – Мехмед Мехмедов от Варна

В отборно класиране първи са състезателите от Шумен. На второ място остана отборът на Варна и на трето – тимът от Русе.
Даниел Даулов, ст. експерт от Община Шумен, връчи наградите на участниците в турнира – медали за индивидуалните победители и купи на призьорите в отборното класиране.