Шумен  20 °CНеделя, 28- ми Април
USD  1.82549 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Шумен загуби гостуването си на ЦСКА София със 72:90 в мач от 9 кръг на Sesame НБЛ

Шумен

Шумен загуби гостуването си на ЦСКА София със 72:90 в мач от 9 кръг на Sesame НБЛ. Нашият тим вече е с актив от 3 победи и 6 загуби и заема девето място в класирането. „Армейците“ пък вече са на втора позиция с 6 победи и 3 загуби. До края на първото завъртане остават два мача и за двата отбора.
Срещата започна силно за домакините от ЦСКА, които поведоха с 10:3 след само 3 минути игра. Георги Боянов и Кейлъб Уесън играеха силно за „червените“ в тези първи минути. Шумен обаче се събуди Баръш Мустафа водеше шуменското нападение с 5 точки в първите 5 минути. Кош на Ивайло Тонев изравни резултата в средата на частта – 12:12, което вдъхнови шуменци да играят още по-добре. Тройка на Ликей и още една Дейвид Ролинс дадоха аванс от 5 точки на Шумен, а точно преди края Ролинс добави и точна стрелба от средно, което затвори първата четвърт със 7 точки аванс за нашият тим – 22:15.
ЦСКА започна силно и втората четвърт, което им помогна да се върнат на само точка след 3 минути и половина игра. Последва размяна на кошове в средата на частта. Най-полезен за Шумен в нападение бе Дейвид Ролинс, а за ЦСКА почти всички на терена вкарваха. Нашият тим обаче не позволи на домакините да излязат напред в резултата. Баръш Мустафа и Ролинс продължиха да вкарват, а тройка на Ивайло Тонев направи разликата 9 точки за Шумен. До края на полувремето „червените“ се върнаха на 4 точки, но кош на Ликей за Шумен затвори втората част при 36:42 за нашият тим.
След почивката ЦСКА излезе с мисия на терена. Домакините играеха на друго ниво. Защитата им работеше отлично и бързо се доближиха на само 1 точка зад Шумен. Ликей и Ролинс отбелязаха за Шумен и държаха отбора ни напред в първите три минути, но след това „армейците“ се разиграха и в нападение Брендън Йънг, Васил Бачев и Иван Спиров носеха точките за ЦСКА. Венци Петков и Александър Радукич също се възползваха от слабите действия на шуменци в защита и домакините спечелиха последната четвърт с 19 точки разлика – 36:17.
Последната четвърт започна с нов кош за ЦСКА, но тройка на Ролинс и пробив на Ликей смъкнаха преднината на „червените“ до 10 точки. Софийският отбор играеше стабилно в защита, което отнемаше сили за нападенията им, но резултатът се държеше 10-на точки в тяхна полза. Размяната на кошове средата на частта сякаш обезкуражи шуменци и домакините се възползваха от по-дългата си пейка, за да увеличат преднината си до 18 точки и да затворят мача при 90:72.
В следващия кръг Шумен ще е домакин на лидера в Sesame НБЛ и непобеден до момента отбор на Черноморец Бургас. Мачът ще се играе в събота – 2 декември от 18.00 ч. в „Арена Шумен.