USD  1.82822 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Шумен загуби домакинството си на Спартак Плевен в мач от 8 кръг на НБЛ

Шумен

Шумен загуби домакинството си на Спартак Плевен в мач от 8 кръг на SESAME НБЛ в един луд мач. Шуменци отстъпиха с 95:101 след продължение. След този кръг „спартаковци“ вече са 4-ти във временното класиране с актив от 4 победи и 4 загуби, докато Шумен е на 8-а позиция с 3 победи и 5 загуби. Срещата започна с бърза и атрактивна игра. Двата отбора си разменяха точни изстрели до средата на частта и резултатът бе равен – 12:12. Много силно за Шумен започнаха Джъстин Кохейда, който вкара първите два изстрела, Брайън Камерън и Ивайло Тонев. Центърът на Спартак също играеше силно в нападение и носеше точките за отбора си. До края на частта Шумен все пак показа по-добра стрелба и успя да отвори разлика от 5 точки 27:22, като Дейвид Ролинс и Емилиян Грудов също имаха принос. Втората четвърт започна силно за Спартак, които изравниха благодарение на Николай Стоянов, Андрю Гордън и Джонил Фъджет. Това сякаш даде самочувствие на гостите, които продължиха да играят по-добре и в защита. Шумен трудно стигаше до кош в средата на втория период, а плевенчани отвориха разлика от 6 точки след пореден кош на Стоянов. Шуменци реагираха след внесените корекции от Янко Янков и бързо спряха серията на гостите. Мачът се играеше кош за кош в края на първото полувреме, а нашият тим дори успя да обърне отново резултатът в своя полза след силна финална серия и поредица от кошове на Брайън Камерън – 43:39 в полза на домакините. Шумен започна силно второто полувреме и за две минути взе аванс от 7 точки. Емилиян Грудов играеше силно за нашия тим. Плевенчани обаче отговориха благодарение Брайън Томас и Николай Стоянов. Мачът продължи са равностойна игра. Двата тима си разменяха кошове и не можеха да се откъснат с повече от 3-4 точки. В крайна сметка третата четвърт приключи при равенство – 63:63. Последния период продължи по същия начин. Шумен повеждаше с кош, но Спартак отговаряше почти мигновено. Брайън Камерън и Ивайло Тонев водеха шуменското нападение в тази част, получавайки помощ от Джъстин Кохейда и Дейвид Ролинс. Спартак разчитаха основно на Андрю Гордън, Станимир Маринов и Брайън Томас. Три минути преди края Шумен успя да направи 4 точки аванс след няколко добри защити. Националът Станимир Маринов държеше Спартак в мача. Дейвид Ролинс и Брайън Камерън направиха обаче шуменската преднина 6 точки 2 минути преди сирената. Последва размяна на пробиви с кош – Родни Пърсивал за гостите и Ролинс за Шумен. Пърсивал показа точния си мерник 48 секунди преди края от тройката и разликата бе свалена до 3 точки. Пресата на цяло игрище за плевенчани сработи и те спряха атаката на Шумен, а тройка на Фъджет 12 секунди преди края изравни резултата. Шуменци не успяха в последната си атака да грабната победата и мача влезе в продължение. Шумен започна по-добре продължението и взе преднина от три точки, но Родни Пърсивал показа отново точния си мерник и тройката му изравни резултата. Още в следващата атака Ролинс върна тройката, а наказателен на Стоянов изведе Спартак напред. Явно гостите бяха съхранили повече енергия, за което помогна и дългата им пейка. Те играеха изключително агресивно в защита и след две откраднати топки излязоха напред. Шумен нямаше сили да се върне и отборът на Плевен взе победата – 101:95 след още два коша. В следващия – 9 кръг Шумен ще гостува на ЦСКА в София. Мачът ще се играе на 29 ноември от 19.00 ч. В следващия кръг Шумен ще приеме в „Арена Шумен“ Спартак Плевен. Срещата ще се играе на 25 ноември от 17.00 ч. Инфо Шумен