Шумен  13 °CЧетв, 25- ти Април
USD  1.83027 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Шумен спечели отборната купа в първия турнир по борба „G.P. Group Cup”

Шумен спечели отборната купа в първия турнир по борба „G.P. Group Cup” Източник: infoshumen.info

Шумен

Спортен клуб „Шумен“ спечели първото издание на турнира по свободна борба „G.P. Group Cup”.  Надпреварата събра 200 млади таланти на свободния стил в борбата, от 22 клуба, разпределени в 23 категории в „Арена Шумен“. Участие взеха борци във възрастовите групи – подготвителна, деца, момчета, кадети и юноши.

С доброто си представяне на тепиха, в схватките продължили цял ден, домакините от СК „Шумен“ заслужиха общо 13 медала, с което спечелиха и купата за отборното класиране, изпреварвайки борците от Добрич и Горна Оряховица.
Със златни медали се окичиха Петър Петров, Алпай Хасанов, Ердал Шукри и Стефан. Втори позиции завоюваха Алберт Неждет, Алекс Маринов, Денислав Галинов, Серхат Ахмедов и Сезгин Мехмедов, а бронза остана за Ерол Фахредин, Мутлу Ахмедов, Фуркан Исуф и Мехмед Шабан.
Състезателите на домакините спечелиха и два индивидуални приза – Петър Петров бе определен за най-техничен състезател, а Стефан Стефанов за най-перспективен. Сред официалните лица на турнира „G.P. Group Cup“ бяха кметът на Шумен Любомир Христов, заместниците му Боян Тодоров и Росица Антонова, както и директорът на ОДМВР-Шумен ст.комисар Ялчън Расим.

След награждаването организаторите заявиха, че целта им е турнирът да стане ежегоден, а от следващата година да бъде включен и в официалния календар на Българска федерация по борба.