USD  1.82549 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Шумен отстъпи при гостуването си на Берое Стара Загора с 85:90

Област

Шумен отстъпи при гостуването си на Берое Стара Загора с 85:90 в мач 13 кръг на Sesame НБЛ. Срещата започна със закъснение от час и половина поради задръствания на магистралата и невъзможност съдиите да бъдат навреме в зала „Общинска“ в Стара Загора. Все пак реферите дадоха начало на срещата в 18.30 ч., а в последствие свириха 25 наказателни удара за домакините срещу само 8 за Шумен…
Мачът започна равностойно с размяна на кошове, но водени от Брайън Камерън, шуменци направиха разлика от 9 точки в средата на първата четвърт. Камерън вкара 3 поредни тройки за 14:5 в наша полза. Карлос Пепин спря серията на Брайън със забивка, което пък постави серия от 13:0 за домакините. Седериън Рейнс бе човекът с най-голям принос за Берое. До края на частта обаче Ликей, Камерън и Тонев не позволиха на домакините да трупат аванс и старозагорци затвориха периода със само точка аванс 23:22.
Брайън Камерън продължи да тормози старозагорската защита в началото на втората четвърт. Шумен отново поведе с 6 точки след като и Росен Иванов се разписа в началото. Последваха силни минути в защита и за двата тима. А Берое все пак намери начин да намали разликата до 1 точка. Тройка на Дейвид Ролинс и два коша на Уилфред Ликей държаха Шумен напред почти до края на частта, но домакините отново чрез забивка на Пепин излязоха с точка аванс на почивката.

През втората четвърт играта бе изключително равностойна. Двата отбора си разменяха кошове, а често и водачеството в резултата. Ролинс, Ликей и Камерън записаха силни минути в нападение за Шумен. Даръл Дейвис пък се разигра за Берое и държеше отбора си в мача с точни стрелби. Дарин Иванов за пореден мач показа, че е един от най-добрите стрелци от далечно разстояние в лигата. Края на третата част дойде при само 2 точки аванс за Шумен – 62:64.

Последната четвърт продължи по абсолютно същия начин. Ивайло Тонев обаче бе сред най-дейните за Шумен както в защита с няколко откраднати топки, така и в нападение с точни изстрели. Тройки на Дейвис и Дарин Иванов пък извеждаха Берое на няколко пъти напред в резултата. Дейвди Ролинс  и Росен Иванов показаха точен мерник за Шумен в средата на частта и нашият тим поддържаше разлика от 4-5 точки. В края на мача обаче главни действащи лица на терена не бяха играчите. Берое записа 12 точки от наказателната линия в последните пет минути а на Шумен бе отнета възможността да спрат атаките на противника и да задържат преднината си. Берое затвори мача при 90:85. Пета победа за домакините, които изместват Шумен от 8 място във временното класиране, а нашият тим остава с 4 успеха до момента.
След Коледните празници Шумен ще бъде домакини на отбора на Рилски спортист, който намери формата си в първенството и вече е с 8 победи. Очаквани супер интересен сблъсък на 29 декември от 18.00 ч. в „Арена Шумен“!