Шумен  25 °CВторник, 7- ми Май
USD  1.82822 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Шумен отстъпи като гост на Академик Пловдив със 72:79 в мач от 27 кръг на НБЛ

Шумен отстъпи като гост на Академик Пловдив със 72:79 в мач от 27 кръг на НБЛ Източник: БК Шумен

Шумен

Шумен отстъпи като гост на Академик Пловдив със 72:79 в мач от 27 кръг на НБЛ. Въпреки, че се бориха до последните секунди шуменци не успяха да продължат победната си серия и остават 11-ти във временното класиране, докато Академик постигна 9 успех и вече гледа по-уверено към плейофите.
Срещата започна с много здрава защита и за двата отбора. Точките идваха трудно, но никой не искаше да позволи на противника да се разиграе в нападение и повече сили се хвърляха в опазване на собствения кош. До средата на частта играта се движеше кош за кош, но в последните две минути шуменци дръпнаха в резултата благодарение на Адриян Секулов, който вкара 7 поредни точки в коша на домакините и Шумен затвори първия период с преднина от 6 точки.
През втората четвърт двата отбора започнаха да бележат по-често. Играта бе равностойна и резултатът се движеше 5-6 точки в полза на Шумен. Маркъс Гилбърт, Адриян Секулов и Рей Идоу бяха главните виновници шуменският отбор да запазва аванс в резултата през тази част. Томислав Минков и Джейлън Минет пък водеха нападение на Академик преди почивката, която дойде при аванс от 6 точки за Шумен – 39:33.
Домакините хвърлиха всички сили в третата четвърт. Двата отбора си размениха няколко коша в началото, но по-добрата защита на Академик им позволи да свалят изоставането си до средата на периода и това сякаш им даде криле да бъдат още по-ефективни в нападение. Красимир Михов бе главното действащо лице в нападение на пловдивчани, които затвориха третата четвърт с 3 точки аванс – 59:56.
Силната игра на “академиците” се пренесе и в началото на последната четвърт. Академик се възползва от пропуски на шуменци и докара аванс си до 10 точки в средата на частта, като Томислав Минков бе в основата на ефективните атаки за домакините. Шумен не се предаде. Нашият тим се опита да отговори с преса на цяло игрище, което доведе до грешки в пловдивските притежания и 2 минути преди края разликата бе свалена до 4 точки. Академик обаче показа, че също е мотивиран за победа и се раздаваше максимално в защита, за да не изтърве аванса си. Домакините успяха да удържат шуменските опити за обрат и спечелиха мача със 79:72.