Търси Търси Социални мрежи facebook

Шумен отново победи Черно море Тича за втори успех в НБЛ

Шумен отново победи Черно море Тича за втори успех в НБЛ Източник: НБЛ

Шумен

Шумен записа втората си победа в НБЛ при завръщането си този сезон. Победата отново дойде срещу местния съперник – Черно море Тича. Този път пред собствена публика Шумен изигра най-резултатния си мач от началото на сезона за успех с 91:71. Изключително силна подкрепа и от публиката получиха шуменските баскетболисти днес. След девет дни на 21 февруари предстои още един здрав сблъсък срещу пряк конкурент за 8 място – отборът на Ямбол. Мачът ще е в “Арена Шумен” с начален час 19.00 ч.
Срещата започна равностойно с размяна на успешни атаки. Шумен разчиташе на играта си в подкошието чрез Деян Биелич, а Черно море показа точен мерник от разстояние, като водещ реализатор за варненци бе шуменецът Веселин Георгиев. В самия край на първата четвърт Шумен показа по-добра защита и успя да излезе с 4 точки преди вторите 10 минути – 23: 19.
Черно море започна много по-концентрирано втората четвърт. Добрата защита на варненци бе в основата на серия от 7 безответни точки, които изведоха Тича напред в резултата. Шумен реагира мигновено и след тайм-аута на Янко Янков също показа добрата си защита и отново поведе. В минутите до края на първото полувреме резултатът продължи да се движи кош за кош, главно благодарение отличната далечна стрелба на варненци. За да затвори първото полувреме с още по-добър процент за гостите Мартин Коцев реализира трудна тройка от краче със сирената и Тича се оттегли на почивка с 3 точки преднина.
Началото на второто полувреме започна нервно, отборите си размениха по няколко коша, но грешките преобладаваха и Черно море запазваше минимална преднина. Четири минути след началото на третата част Шумен заигра изключително активна защита и младите играчи на Тича започнаха да допускат грешки. Шуменци се възползваха в нападение, където Георги Кендеров и Виктор Серафимов показаха уменията си и домакините започнаха да трупат преднина, която достигна 8 точки в края на третата четвърт.
Последната част започна с по-енергична игра на “моряците”, които искаха бързо да се върнат в мача. Но въпреки бързите три точки за гостите в началото Шумен показа по-голяма зрялост и във важите моменти Виктор Серафимов и Маркъс Майерс не сгрешиха, качвайки аванса на Шумен до 10 точки. Двуцифрената преднина сякаш даде криле на шуменци, които в следващите три минути продължиха с пълна доминация под двата коша, което обезвери младите играчи на Тича и разликата много бързо скочи на 23 точки. Шумен затвори уверено мача и се поздрави с победа.
Отново силен мач за Шумен записа Деян Биелич, който завърши с 20 точки и 18 борби. Капитанът Виктор Серафимов също имаше силно представяне с 18 точки, 4 борби и 4 асистенции. Георги Кендеров с 13 точки и 2 откраднати топки, Маркъс Майерс с 15 точки, 4 борби и 7 асистенции, както и Константин Паисиев с 12 точки и 6 борби бяха другите с основен принос за победата.
За отбора на Тича силен мач изиграха Цветомир Куртев със 17 точки и 5 борби, Мартин Коцев с 15 точки, 7 борби и 5 асистенции, като и Лъчезар Тошков с 11 точки и 3 борби.