Община Шумен обяви обществената поръчка за изготвяне на комплексния проект и авторския надзор на многоетажния паркинг до ДКЦ-1, който се планира да има минимум 200 места.
Разгърната застроена площ на обекта е 5000 м2, се посочва в документацията. В проекта следва да се предвиди изграждане на търговски площи и по възможност топла връзка между съоръжението и здравното заведение, както и паркинг.
Планираната стойност на поръчката е 97 140 евро с включен ДДС. Финансирането е предвидено за осигуряване от Капиталовата програма на Община Шумен за 2026 г. като преходен обект от 2025 г.
Обществената поръчка е обявена като открита процедура и включва следните три дейности:
Преглед и анализ на изходните данни за проектирането, в т.ч. разрешителни от всички държавни институции и експлоатационни инстанции;
Изготвяне на комплексен проект за инвестиционна инициатива по чл. 150, ал. 2 от ЗУТ, който да е от две самостоятелни части:
1) Изготвяне на проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП) и
2) Изготвяне на „Технически проект“ заедно с количествено-стойностни сметки по всяка проектна част поотделно;
Упражняване на авторски надзор по Закона за устройство на територията за целия период от датата на подписване на протокол за откриване на строителна площадка до съставянето на образец приложение № 15 и до подписването на последния по ред протокол за приемане от страна на Възложителя на обекта без забележки.
Документацията може да бъде видяна на сайта на АОП.
Инфо Шумен


