Търси Търси Социални мрежи facebook

НБЛ: Балкан – Шумен 112:76

НБЛ: Балкан – Шумен 112:76 Източник: БК Шумен

Шумен

Шумен отстъпи в гостуването си на Балкан Ботевград със 76:112 в мач от 17 кръг на НБЛ. Това е 10 победа за Балкан от началото на сезона и с нея ботвеградчани се връщат в топ 3 на класирането. Шумен в следващия кръг излиза срещу Черно море Тича като домакин в борба за деветото място. Мачът е предвиден за 12 февруари в “Арена Шумен” и публика ще бъде допускана срещу представен зелен сертификат.
Срещата започна с невероятно силна игра на домакините от Балкан в нападение. Ботевградчани не пропуснаха в първите си 11 изстрела от игра. Шумен бе на противоположния полюс – само 3 коша в първите 7 минути. Съвсем логично разликата скочи до 20 точки в полза на домакините. Все пак до края на частта Шумен стегна редиците и не допусна по-голямо изоставане, като първата четвърт завърши 35:15 в полза на Балкан. Шумен започна втората четвърт с много по-добра стрелба, като нападението бе водено от Александър Милов. За съжаление шуменската защита не намери начин да спре резултатните атаки на балканци и разликата се задържаше 20 точки. Новото попълнение на ботевградчани – Ахмад Рори се разигра в средата на частта и разликата отново започна да се качва в полза на домакините, достигайки 30 точки. Въпреки усилията на Милов в нападение, шуменци не успяха да съкратят изоставането си и двата отбора се оттеглиха на почивка при 61:32 в полза на Балкан.
Съвсем друг Шумен видяха зрителите през третата четвърт на двубоя. Атаките на гостите бяха много по-добре организирани, а основното оръжие – Александър Милов сякаш нямаше как да бъде спрян. Балкан обаче успяваше да задържи разликата над 20 точки благодарение на отличното си нападение, което продължи да вкарва въпреки по-добрата игра на Шумен. Шуменци намериха начин да спечелят третата част с 23:20. Тройка на Симеон Георгиев смъкна изоставането до 23 точки в началото на последната четвърт, но Шумен така и не съумя да спре силната игра на домакините в нападение. Почти всички играчи записани в тимовия лист на Балкан за този мач показаха отлични реализаторски умения като до края всички ботевградчани се разписаха, а петима от тях бяха и с двуцифрен точков актив. Силите на шуменските баскетболисти се изчерпиха в края и въпреки желанието, с което довършиха мача, разликата отново се качи над 30 точки – 112:76 за Балкан след финалната сирена.
Александър Милов изигра един от най-силните си мачове в НБЛ. Стрелецът на Шумен записа 33 точки и 4 борби.
Най-голям принос за победата на Балкан имаше Дерик Маркс. Американецът се отчете с 27 точки. Димитър Димитров със 17 точки и 3 асистенции, Михаил Гавазов също със 17 точки и Ахмад Рори с 14 точки и 4 асистенции бяха другите с основен принос за Балкан.
Изключително важен мач предстои следващата събота – 12 февруари в “Арена Шумен”. Черно море Тича ще гостува от 18.00 ч. на отбора в директен сблъсък за 9 място. Младият варненски отбор е мотивиран да докаже, че има много баскетболен потенциал и се очаква срещата да бъде решена в последните минути. Публика ще бъде допускана на мача срещу зелен сертификат или отрицателен тест за Ковид-19. Нека подкрепим шуменци в тази важна среща!