Търси Търси Социални мрежи facebook

Наш огнеборец с 5-ти медал от турнир по бокс

Наш огнеборец с 5-ти медал от турнир по бокс Източник: Снимка: ОДМВР-Шумен

Шумен

Димитър Пеев от Пожарната в Шумен спечели второ място на Републиканското първенство по бокс за служители на МВР в категория 100+ килограма.  Претендентите за призово място в тази категория бяха 7 души.  Пеев стигна до финал, където загуби по точки от Стоян Маринов от „Гранична полиция“- Русе и се окичи със сребърен медал, съобщиха за успеха от ОДМВР-Шумен.  Това е четвърто участие и поредно  отличие за шуменския огнеборец. До момента има спечелени 3 сребърни и 1 бронзов медал в турнирите за служители на МВР.  След турнира, който се проведе в спортен център „Пулеви“ в София пожарникарят сподели, че се е състезавал с травма и болка в глезена.

„Заради настинка не можах да тренирам три седмици преди състезанието, което се отрази на резултата. Противникът ми беше добре подготвен и спечели“, разказа шуменецът.  В турнира, организиран от Спортната асоциация на МВР, участие взели над 40 служители от цялата страна.
Пеев е в редиците на МВР от 2013 година. До началото на тази година е работил в Териториална полиция към РУ-Велики Преслав, а от началото на 2019 г. е водач на специален автомобил и пожарникар в РСПБЗН-Шумен.  С бокс се занимава повече от 10 г., в момента тренира в СК“ Шумен груп“ с треньори Ивалин Иванов и Стоян Веселинов.