Шумен  2 °CПетък, 18- ти Окт.
USD  1.79995 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Младите шуменски огнеборци станаха шампиони в есенен турнир

Младите шуменски огнеборци станаха шампиони в есенен турнир Източник: ОД на МВР Шумен

Шумен

Младите шуменски огнеборци спечелиха есенния турнир посветен на саможертвата на Юлиян Манзаров в Ловеч. Независимо от лошото време децата показаха мъжество и спортно майсторство. В турнира сили мериха огнеборци от областите Бургас, Велико Търново, Ловеч, Стара Загора, Плевен, Хасково и Шумен. Най-подготвени се оказаха децата от IX ОУ „Панайот Волов“, гр. Шумен. В комплексното класиране те постигнаха резултат от 1044,02 точки. С 1030,52 точки младежите от СУ „Никола Й. Вапцаров“, гр. Айтос, спечелиха заслужено своите сребърни медали. Бронзът стана притежание на учениците от СУ „Васил Левски“, гр. Троян. Постигнатия от тях резултат е 1012,58 точки.
„Въпреки тежките условия и проливния дъжд спечелихме. Стартирахме първи на бойно разгръщане. Валеше, но продължихме в дисциплината 400 м. щафета с препятствия. В отбора има три нови попълнения, но показаха състезателен и отборен дух и се вписаха в отбора много добре. Благодаря за безрезервната помощ на всички от РДПБЗН- Шумен, които ни помагат при подготовката“, коментира треньорът им Слави Димов.
 Подготовката на младите шуменски огнеборци продължава за следващия турнир.