Шумен  15 °CСряда, 8- ми Май
USD  1.81667 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Младите огнеборци от IX ОУ „Панайот Волов“ спечелиха купата от турнира „ Юлиян Манзаров“ в Ловеч Източник: МВР

Шумен

Младите огнеборци от IX ОУ „Панайот Волов“ в Шумен спечелиха купата от турнира „ Юлиян Манзаров“ Ловеч за поредна година бе домакин на традиционния есенен турнир на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец" за Преходната купа "Юлиян Манзаров".

В състезанието участваха деца от 11 училища от различни градове в страната Двете състезателни дисциплини, в които младите огнеборци мериха сили, бяха "Бойно разгръщане на състезателна пътека" и "400м. щафетно бягане с препятствия". В оспорвана надпревара учениците от IX ОУ „Панайот Волов“ в Шумен спечелиха купата “Юлиан Манзаров след категорична победа в двете състезателни дисциплини.Тя им беше връчена от Георги Манзаров, баща на Юлиян Манзаров и председател на фондация „Ангели от Лим“. Есенният турнир на младите огнеборци е основан през 2001 г., а от 2004 г. - в памет на ученика от Свищов Юлиян Манзаров, носи неговото име. Състезанието е част от подготовката на отбора за Европейското първенство през месец юли в Италия. Дотогава шуменският тим ще мери сили в надпреварите в Свиленград и Албена.