Това е градинка някъде в широкия център на Шумен. Но може да бъде във всеки град у нас. А кафяво-жълтото нещо по средата е обелка от банан. И тъй като вероятността в центъра на Десетия град в България да се е появила маймуна е много малка, може да се направи обоснованото предположение, че обелката е хвърлена от човек. Второто обосновано предположение е, че няма разликата във възпитанието между една африканска маймуна и индивида, хвърлил обелката. При всички случаи последният, дори и да не си дава сметка, разбира по превратен начин твърдението, че Човекът е венец на природата.
Затова:
Уважаеми селяни от село, селяни от град, граждани от селски тип, бъдете така добри да не пренасяте/показвате селяндурските си навици в Шумен! Не си мислете, че някой в големия град трябва да чисти след вас.
На възникналите възражения отговарям веднага.
Първо, селяндурщина не е определение за месторождение или местоживеене, а за ниво на възпитание. По-точно за липсата му.
Второ, не е вярно, че след като плащате данъци, не трябва да пазите чистотата на обществените места. У вас хвърляйте колкото си искате и където си искате каквито си искате боклуци.
Градът ще бъде по-чист, не когато се чисти постоянно, а когато го замърсяваме по-малко.
А ако някой жител на града толкова иска да хвърля обелки (не само) от банани, да си ходи там, откъдето е дошъл. Или, ако е роден тук, да научи някои основни правила на живота сред много хора, измислени много преди 2019 година.
НЕволен Свидетел