Шумен  32 °CЧетв, 21- ви Септ.
USD  1.80961 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

КУЛТУРНА ПАНОРАМА ЗА МЕСЕЦ АПРИЛ

КУЛТУРНА ПАНОРАМА ЗА МЕСЕЦ АПРИЛ Източник: Снимка: infoshumen.info

Обяви

4 април
18.00 ч. – Фоайе – II етаж на РБ „Стилиян Чилингиров“МИЛЕН РАШКОВ ПРЕДСТАВЯ КНИГАТА СИ „ПРЕХОДЪТ ТАКЪВ, КАКЪВТО ГО ВИДЯХ И УСЕТИХ!”
Организатор: РБ „Стилиян Чилингиров“ – 054/ 876 809
 
4-7 април
17.30 ч. – Пред ДКТ „Васил Друмев“ /откриване/ХХV-ТИ МЕЖДУНАРОДНИ ДЕТСКО-ЮНОШЕСКИ ХОРОВИ ПРАЗНИЦИ „ДОБРИ ВОЙНИКОВ“ – ШУМЕН 2019 Г.
18.00 ч. – Голяма залаКОНЦЕРТ НА ХОРОВЕТЕ /по програма/
Организатор: Община Шумен, ЦПРЛ-ОДК – 054/ 860 056
 
5 април
16.00 ч. – Изложбена зала на РБ „Стилиян Чилингиров“ТВОРЧЕСКА СРЕЩА С КОМПОЗИТОРА ПРОФ. НИКОЛАЙ СТАЙКОВ И ПРЕДСТАВЯНЕ НА МОНОГРАФИЯТА „ХОРОВИТЕ ПОСЛАНИЯ НА НИКОЛАЙ СТАЙКОВ” С АВТОР НИКОЛИНА КРОТЕВА
17.30 ч. – Фоайе – II етаж на РБ „Стилиян Чилингиров“СРЕЩА РАЗГОВОР С ИЗВЕСТНИЯ БИЗНЕСМЕН, ДИПЛОМАТ, ВОДЕЩ PR ЕКСПЕРТ И СПЕЦИАЛИСТ В СОЦИАЛНИТЕ МЕДИИ МАКСИМ БЕХАР
Организатор: РБ „Стилиян Чилингиров“ – 054/ 876 809
 
 7 април
11.00 ч. – Зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“„ЦВЕТНИ ВЪЛШЕБСТВА“ от Румен Николов 
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275
 
7-8 април
МЕЖДУНАРОДЕН ДЕН НА РОМИТЕ
7.04. - 10.00 ч. – ПП „Шуменско плато“ИЗЛЕТ с развлекателни игри, представяне на традиционна музика, танци и песни, организиране на доброволчески акции по почистване на платото
8.04. - 10.00 ч. – пл. „Кристал“ПОДНАСЯНЕ НА ВЕНЦИ И ЦВЕТЯ
Организатор: НЧ „Евролил“ – 0899/ 218 303
 
8 април
17.30 ч. – Зала „Сава Доброплодни“ на НЧ „Добри Войников – 1856“ПОЕТИЧНА ВЕЧЕР С МАРГАРИТА ПЕТКОВА И ПРЕДСТАВЯНЕ НА НОВАТА И КНИГА „ТЪЙ РЕЧЕ ВИКТОР”
Организатор: НЧ „Добри Войников – 1856“ – 054/ 875 586
 
8-12 април
НЧ „Напредък – 1869”КАМПАНИЯ „ЧЕТИ И ДАРИ ДЕТСКА КНИЖКА“ по повод Седмица на детската книга и изкуствата за деца
Дни  на отворените врати в библиотеката на читалището
Организатор: НЧ „Напредък – 1869” – 054/ 862 627
 
9 април
11.00 ч. – Голяма зала на ДКТ „Васил Друмев“„ЗАДЯВКИ, НАДИГРАВКИ“ авторски спектакъл на Съби Събев  
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275
 
10 април
17.30 ч. – Фоайе – II етаж на РБ „Стилиян Чилингиров“СРЕЩА РАЗГОВОР С Д-Р ПЕТКО ЗАГОРЧЕВ НА ТЕМА „КОНВЕНЦИОНАЛНАТА И НЕКОНВЕНЦИОНАЛНАТА МЕДИЦИНА”
Организатор: РБ „Стилиян Чилингиров“ – 054/ 876 809

19.00 ч. – Камерна зала на ДКТ „Васил Друмев“„ХОРА НА ДРЕВНИТЕ ПРОФЕСИИ“ от Данила Привалов - ПРЕМИЕРА!
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275
 
11 април
12.00 ч. – Зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“„КНИЖКИ СЛАДКОДУМКИ“ от Панайот Цанев  
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275
 
17.30-18.30 ч. – Фоайе – II етаж на РБ „Стилиян Чилингиров“ПРЕДСТАВЯНЕ НА СТИХОСБИРКАТА НА ГЕОРГИ ГАВРИЛОВ „СИНИТЕ ЧАСОВЕ”
Организатор: РБ „Стилиян Чилингиров“ – 054/ 876 809
 
19.05 ч. – Концертна зала „Проф. Венета Вичева“ – Община ШуменЦИКЪЛ „МЛАДИ ВИРТУОЗИ“ с диригент Калина Василева, солист Ангелина Гочева /кларинет/
Организатор: Симфониета – Шумен – 054/ 800 267
 
12 април
РБ „Стилиян Чилингиров“
15.00 ч. – СРЕЩА С ИВО СИРОМАХОВ И КНИГИТЕ МУ ЗА ДЕЦА „МАЛКИ ПРИКАЗКИ" И „ПРИКАЗКИ ОТ ПЛАНИНАТА”
17.30 ч. – СРЕЩА С ИВО СИРОМАХОВ И ТЕКСТОВЕТЕ МУ ЗА ВЪЗРАСТНИ И РАЗГОВОР ПО АКТУАЛНИ ТЕМИОрганизатор: РБ „Стилиян Чилингиров“ – 054/ 876 809
 
13 април
10.00 ч. – Зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“„КНИЖКИ СЛАДКОДУМКИ“ от Панайот Цанев  
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275
 
14 април
11.00 ч. – Зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“„ЗАКУСКА ЗА ПРИНЦЕСА“ от Янко Митев   
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275
 
15 април
Голяма зала на ДКТ „Васил Друмев“„ЗАДЯВКИ, НАДИГРАВКИ“ авторски спектакъл на Съби Събев  
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275
 
16 април
17.30 ч. – НЧ „Напредък – 1869”ВЕСЕЛ ВЕЛИКДЕН…  - конкурс за най - оригинално шарено яйце и празник с участието на детските състави при читалището   
Организатор: НЧ „Напредък – 1869” – 054/ 862 627
 
18.30 ч. – Концертна зала на НЧ „Добри Войников – 1856“Гостуващ театър:  „ПРОЩАЛНА ВЕЧЕРЯ” С УЧАСТИЕТО НА МИХАИЛ БИЛАЛОВ И НИКОЛАЙ УРУМОВ
Организатор: НЧ „Добри Войников – 1856“ – 054/ 875 586
 
19.00 ч. – Голяма зала на ДКТ „Васил Друмев“ГОСТУВА: ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР - РУСЕ    
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275
 
18 април
19.05 ч. – Концертна зала „Проф. Венета Вичева“ – Община ШуменСИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ с диригент Калина Василева, солисти – Даниела Андонова /пиано/ и Радмила Петрова-Кръстева /цигулка/
Организатор: Симфониета – Шумен – 054/ 800 267
 
18-21 април
НАЦИОНАЛЕН ПЛЕНЕР ПО ФОТОГРАФИЯ
Организатор: Община Шумен  – 054/857 751
 
19 април
18.30 ч. – Концертна зала на НЧ „Добри Войников – 1856“КОНЦЕРТ С ПРОИЗВЕДЕНИЯ ОТ ПАНЧО ВЛАДИГЕРОВ с участието на: Милена Вълева /цигулка/ и Александър Колев /пиано/
Организатор: Община Шумен  – 054/857 751, Фондация „Панчо Владигеров“, НЧ „Добри Войников – 1856“ – 054/ 875 586
 
20 април
8.30-12.30 ч. – НЧ „Развитие – 1895“, с. СалмановоЛАЗАРОВДЕН – пресъздаване на обичая
Организатор: НЧ „Развитие – 1895“, с. Салманово – 0894/640 848
 
21 април
10.00 ч. – НЧ „Развитие – 1895“, с. СалмановоВРЪБНИЦА – пресъздаване на обичая „комичкане“ на река Камчия с деца и ученици
Организатор: НЧ „Развитие – 1895“, с. Салманово – 0894/640 848
 
11.00 ч. – Зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“„КОТЕТО ДЖАФ“ от Григорий Остер    
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275
 
22  април
НЧ „Тодор Петков - 1963“
10.30 ч. – ИЗЛОЖБА НА ВЕЛИКДЕНСКИ ЯЙЦА
14.30 ч. – ТРАДИЦИОНЕН КОНКУРС ЗА НАЙ- ДОБРЕ ПРЕСЪЗДАДЕНИ БЪЛГАРСКИ НАРОДНИ ПРИКАЗКИ ПО ПОВОД СЕДМИЦАТА НА ДЕТСКАТА КНИГА И ИЗКУСТВАТА ЗА ДЕЦАОрганизатор: НЧ „Тодор Петков – 1963“ – 054/830 572
 
16.00 ч. – НЧ „Напредък – 1869”ОБЯВЯВАНЕ НА НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС „ МОЕТО ЧИТАЛИЩЕ“ ПО ПОВОД 150 ГОДИНИ НЧ „НАПРЕДЪК-1869“
 „ХУБАВА СИ, МОЯ ГОРО!“ – концерт на хор „ Планинско ехо“ и вокални групи при читалището
Организатор: НЧ „Напредък – 1869” – 054/ 862 627
 
19.00 ч. – Голяма зала на ДКТ „Васил Друмев“ГОСТУВА : СПЕКТАКЪЛЪТ "ДОГОДИНА ПО СЪЩОТО ВРЕМЕ 2"    
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275
 
23 април
10.00 ч. – Голяма зала на ДКТ „Васил Друмев“„КОТЕТО ДЖАФ“ от Григорий Остер    
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275
 
18.00 ч. – Концертна зала на НЧ „Добри Войников – 1856“КОНЦЕРТ НА ВОКАЛНА ФОРМАЦИЯ „МАЛКА СЕРЕНАДА” И БАЛЕТНО СТУДИО
Организатор: НЧ „Добри Войников – 1856“ – 054/ 875 586
 
19.00 ч. – Камерна зала на ДКТ „Васил Друмев“„ХОРА НА ДРЕВНИТЕ ПРОФЕСИИ“ от Данила Привалов
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275
 
24  април
11.00 ч. – Концертна зала „Проф. Венета Вичева“ – Община ШуменЗАКЛЮЧИТЕЛЕН КОНЦЕРТ НА ПРОГРАМАТА „ФОРТИСИМО В КЛАС“ с диригент Станислав Ушев, солисти – Адриана Николова-Печенката /beat box/ и Десислава Тодорова /гъдулка/,  водещ – Ани Пападопулу
Организатор: Симфониета – Шумен – 054/ 800 267
 
15.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров - 1963”„ВЕЛИКДЕН Е“ – изложба и концерт
Организатор: НЧ „Стилиян Чилингиров – 1963“ – 054/ 800 334
 
18.30 ч. – НЧ „Напредък – 1869”ПРОЛЕТЕН КОНЦЕРТ НА ШКОЛАТА ПО ЦИГУЛКА С Р-Л ЕЛ. МАРИНОВА
 Организатор: НЧ „Напредък – 1869” – 054/ 862 627
 
28 април
11.00 ч. – пл. „Кристал“ОБЩОГРАДСКИ ВЕЛИКДЕНСКИ КОНЦЕРТ С УЧАСТИЕТО НА ФОЛКЛОРЕН АНСАМБЪЛ „ДОБРУДЖА“ ГР. ДОБРИЧ
Организатор: Община Шумен – 054/ 857 751
 
 
Културната панорама може да се актуализира периодично.
 
 


Прочетете също
Top