Шумен  20 °CПон, 18- ти Май
USD   EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Концерт на Балетно студио „Перли“

Концерт на Балетно студио „Перли“ Източник: НЧ „Добри Войников-1856“

Култура

Народно читалище „Добри Войников – 1856“ кани шуменци на концерт на Балетно студио „Перли“ на 20 май, сряда, от 19.00 ч. – събитие, което обещава да потопи зрителите в света на изяществото, музиката и танцовото изкуство.
Концертът „Вдъхновени от танца“ отбелязва 19 години от създаването на студиото – път, изпълнен с вдъхновение, талант и любов към балета. През годините неговите основателки и художествени ръководители Ирина Варбанова и Величка Евтимова изграждат школа, в която десетки деца правят своите първи стъпки на сцената и развиват своя артистичен потенциал.
В програмата, подготвена от художествените ръководители и от преподавателите Весела Иванова, Юлиана Керезова-Тодорова и Звезделина Цветкова,  ще бъдат представени както емблематични хореографии от репертоара на студиото, така и класически и съвременни танци. Публиката ще има възможност да се наслади на изпълнения като „Сарабанда“, „Танц с ветрила“, „Валс на куклите“, „Адаптация“, „Лебед“, „Захарната фея“,  „Годишни времена“, Приятелките на „Китри“, вариации от „Копелия“ и „Корсар“ , както и на модерни композиции с джаз и съвременен характер.
Специално участие в концерта ще вземат гост изпълнители от Детското балетно студио към Националната опера в Букурещ с ръководител Магдалена Ровинеску, които ще представят откъси от класическия балетен репертоар, включително  „Кармен“, „Фауст“, „Пахита“ и „Гамзати“ и др.
Организаторите канят почитателите на танцовото изкуство да споделят тази специална вечер, посветена на красотата на балета и вдъхновението на младите артисти.
Инфо Шумен
 
 


Прочетете също
Top