Шумен  28 °CВторник, 1- ви Юли
USD  1.6688 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Кметът на Върбица организира екскурзия за младежи от общината

Кметът на Върбица организира екскурзия за младежи от общината

Област

"Петдесет млади хора от ” Музикантската махала” на гр.Върбица, потеглиха в ранната утрин на съботния ден по пътя на организираната за тях екскурзия. Маршрутът имаше за цел младежите да посетят места свързани с българската история и станали символ на българското Възраждане. Град Котел, а после в неповторимата Жеравна, където кмета на община Върбица инж.Мердин Байрям се срещна с тях а в непринудения с всички разговор инж.Байрям каза:
“Нашата идея е всяка година Вие да посещавате интересните места на Родината ни, да се запознавате на място със славната история, бит, култура, минало и настояще на героичния ни народ! Вие всички знаете, че на територията на върбишката община живеят различни етноси с различно вероизповедание, но аз като кмет на всички Ви винаги се ръководя от желанието да живеем в мир и разбирателство, да живеем сплотени и обединени така, както векове наред са живяли нашите прародители! Грижата ми е еднаква за всички, а старанието ми е да бъдете знаещи, можещи и градивни млади хора!...”
Те разгледаха къщата-музей на Йордан Йовков, закупиха си сувенири за спомен и усмихнаха кълдаръмените улици на а Жеравна с радостна глъч, след което се отправиха към града на стоте войводи-Сливен. Няма как да си в този град и да не посетиш неговият символ- Карандила, защото това би означавало да отидеш до Рим и да не видиш Папата! Програмата включваше изкачване с Лифта до върха, а емоциите огромни! Прекрасната Панорама отгоре и по време на изкачването и спускането с Лифта на младите хора провокира море от снимки за спомен и събуди желанието у всички, тази хубава идея на общинския кмет да срещне своето продължение и за в бъдеще!
Пресцентър
Община Върбица

 
 


Прочетете също
Top