Търси Търси Социални мрежи facebook

Хандбалният „Шумен 61” с 3 от 3

Хандбалният „Шумен 61” с 3 от 3 Източник: ХК Шумен 61

Шумен

Трета поредна победа от три мача спечелиха хандбалистите на „Шумен 61”. В мач от третия кръг в елита шампионите надиграха „Чардафон” в Габрово с 38:29 (18:12).
И трите успеха на шуменци са като гости – първо срещу НСА, после срещу „Левски” в Българене. Така след третия кръг подопечните на треньорския тандем Никола Карастоянов/Костадин Семерджиев са лидери с пълен актив от 6 точки. Първото им домакинство е срещу „Добруджа”  от 14 ч идната събота в „Арена Шумен”.
Мачът в габровската зала „Орловец” тръгна добре за гостите и така завърши. Шампионите откриха още при първата постепенна атака с гол на пивота Кирил Савов, след бърза контра Димитър Грозев удвои, после заби още един гол за 0:3.
Още в началото на срещата направиха впечатление две неща – и двата тима заложиха на динамика, опитваха се бързо да раздават топката, а отборът на гостите бе изградил типичната от миналия сезон много здрава, гъвкава и агресивна в рамките на позволеното защита.
Така когато заиграха в познатия си стил, шампионите бързо започнаха да увеличават аванса си. Всичко в тия минути в играта им се получаваше – добра защита, отнети топки, бързи контри, хубави постепенни атаки и отлични стрелби в лицето на Бранимир Балчев, Тансер Юсню, Кирил Савов,  Александър Димитров, Николай Николов, Димитър Грозев. В 10-ата минута резултатът бе 2:7, а в средата на полувремето 4:11.
До почивката, а и през втората част най-резултатен за домакините бе ветеранът Христо Йорданов, но неговите усилия и майсторски изпълнения не бяха достатъчни „Чардафон” да поддържа паритет в резултата.
Доста брак имаше в завършващата фаза на атаката на габровци, а и на вратата на шампионите добре до почивката пази Хасан Хасанов, който записа 9 спасявания. Пред първата част от 7 метра се разписа и традиционният изпълнител Миро Симеонов.
Въпреки подкрепата на феновете, домакините нямаха сили за обрат през втората част. Единствено минути преди последната сирена успяха за малко да стопят пасива си от 11 гола на 6, но това бе всичко.
След почивката много добре се включи Енгинджан Сали, който заби 7 гола, включително и последния. Разписаха се още Савов, Балчев (той вкара и от 7 метра), Йордан Михайлов, Миро Симеонов и Вилиан Негованов, който замени контузения пивот Кирил Савов.
На вратата добре се включи Емилиян Стефанов.
Най-ефектното попадение в мача пък бе на крилото Александър Димитров, който получи дълъг пас и сам срещу вратаря на домакините завъртя хитро топката зад гърба си, за да оплете кълбото в мрежата. Не се виждат често такива голове. Майсторът си е майстор...
„Шумен 61”: Хасан Хасанов, Николай Николов - 2, Александър Димитров - 7, Кирил Савов - 6, Димитър Грозев – 4, Бранимир Балчев - 7, Йордан Михайлов – 1 (Емилиян Стефанов, Иван Кисьов, Тансер Юсню - 1, Мирослав Симеонов - 2, Енгинджан Сали - 7, Виктор Каников, Вилиан Негованов - 1).
Наставникът на шампиона „Шумен 61” Никола Карастоянов сподели след срещата, че все още няма яснота за травмата на Кирил Савов. И добави, че му предстои преглед в началото на идната седмица. „Надяваме се да не е нещо сериозно, защото Савов е основен състезател и ще ни трябва за важните мачове”, каза още Карастоянов.
Треньорът на шуменци изрази позиция, че хандбалистите му са излезли много концентрирани в двубоя срещу „Чардафон”.
„Бързо поведохме в резултата, но за жалост после бързо се отпуснахме. Така допускаме много нелепи грешки.
Затова трябва много да работим върху концентрацията си. Второто полувреме дадох поле за изява на по-младите състезатели - от някои от тях съм доволен, от други има още какво да се желае. Част от младите трябва да обърнат по-сериозно внимание на нагласата и желанието си за игра. От вратарите отново съм доволен – свършиха си работата.
Следващият кръг приемаме „Добруджа” в 14 ч в „Арена – Шумен”. Трябва да подходим сериозно и отговорно, това определено ще е най-сериозният ни мач до момента. Излизаме за победа, но преди трябва много добре да се подготвим. След това домакинство ни предстои мач срещу „Локомотив” (Горна Оряховица)”, обобщи Карастоянов.