Шумен  15 °CЧетв, 9- ти Май
USD  1.82056 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Хандбалният „Локомотив” спря инфарктно победната серия на „Шумен 61”

Хандбалният „Локомотив” спря инфарктно победната серия на „Шумен 61” Източник: ХК Шумен 61

Шумен

Хандбалният „Локомотив” от Горна Оряховица завърза интригата в тазгодишния мъжки шампионат в елита. В зала „Арена Бяла” „железничарите” победиха инфарктно „Шумен 61” с 30:29 (10:14) с гол, паднал едновременно с последната сирена, и така нанесоха първо поражение на непобедения до този момент тим на шампионите. Мачът бе от петия кръг.
Нищо в хода на целия двубой не предвещаваше такава развръзка. Гостите поведоха още в първите минути и до края на първата част поддържаха приличен аванс от 2 до 4 гола, в 25-ата минута имаха дори 5 аванс при резултат 13:8.
В тия минути защитата на шуменци действаше като добре смазана машина, а Тансер Юсню, Бранимир Балчев, Александър Димитров и капитанът Йордан Михайлов бележеха умело при постепенните атаки. Двата тима се постараха да демонстрират динамична игра, която ставаше още по-бърза в крайната фаза на атаката.
Както и преди почивката, така и през втората част нещата вървяха гол за гол с аванс на шампионите от 3 до 5 гола. Нещо се случи от 50-ата минута на мача до края. След два успешни седемметрови удара на маестро Миро Симеонов подопечните на треньорския тандем Никола Карастоянов/Костадин Семерджиев дръпнаха с 27:23.
После обаче, вместо да заиграят спокойно и на сигурно, провалиха няколко поредни атаки и дадоха шанс на „Локо” да запише първото изравняване на светлинното табло – 27:27 в 54-ата минута. Минута и половина преди сирената резултатът бе 28:28, след като Грозев заби при бърза контра и дори изведе гостите с гол аванс.
Последва ново равенство и атака на шампионите. Прибързана стрелба обаче не им позволи да поведат отново, вместо което получиха гол пасив. 20 секунди преди сирената те все пак изравниха при 29:29. После падна и победният гол за домакините след изпълнен светкавичен център в последната секунда и заедно с последната сирена.

С някои много спорни отсъждания в хода на мача съдийският тандем Йовчев/Йончев изнерви играчите и треньорския щаб най-вече на гостите, но наставникът Никола Карастоянов категорично отказа коментар по темата.
„Шумен 61”: Ем. Стефанов, Н. Николов - 1, Ал. Димитров - 4, Т. Юсню - 2, Д. Грозев - 1, Бр. Балчев - 7, Й. Михайлов – 6 (Х. Хасанов, В. Негованов - 1, Т. Димитров - 2, Т. Добрев - 3, М. Симеонов - 2)
Никола Карастоянов, треньор на „Шумен 61”:
„Целия мач водехме, стана така, че изпуснахме спечелен двубой.  Ние сме си виновни. След 50-ата минута изпуснахме да реализираме след чисти контри, последва пропуск на пивота и това даде победата на домакините. Изключително недоволен съм от тактическата дисциплина на отбора, както и от играта в защита след почивката. Не съм доволен и от вратарите, особено през втората част. Нямахме подкрепа от тях. По принцип никога не коментирам съдийството...”