Шумен  20 °CНеделя, 5- ти Май
USD  1.82822 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Гросмайстор Мартин Петров спечели международния турнир по блиц в зала "Арена Шумен" Източник: СКШ Шумен

Шумен

Гросмайстор Мартин Петров спечели международния турнир по блиц, организиран от СКШ "Шумен" в зала "Арена Шумен". Той събра 7,5 в деветте кръга на състезанието. Второто място зае гросмайстор Красимир Русев със същия точков актив. Актуалният шампион на България по класически шахмат Кирил Георгиев завърши на трета позиция в блиц турнира, с шест точки и половина.
Живеещият в Търговище гросмайстор Васил Спасов е най-предно класираният състезател от Спортния клуб по шахмат "Шумен" завърши шести, със шест точки и половина в актива си.
В турнира по блиц се включиха 148 шахматисти, които играха на контрола 3 минути плюс 2 секунди на ход.

В неделя продължава турнирът по ускорен шахмат с изиграването на IX, X и XI кръг и награждаване. Партиите на първите 10 дъски в рапид турнира се предават на сайта chess.com. Във временното класиране в турнира по ускорен шахмат водят гросмайсторите Момчил Николов и Радослав Димитров, които ще играят помежду си в деветия кръг.