Шумен  3 °CВторник, 19- ти Март
USD  1.79566 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Дублиращият представителен отбор на Шумен записа най-голямата си победа до момента в ББЛ А група – Изток Източник: БК Шумен

Шумен

Дублиращият представителен отбор на Шумен записа най-голямата си победа до момента в ББЛ А група – Изток. Младите баскетболисти на Янко Янков победиха като домакин в зала “Младост” Светкавица Търговище със 106:58 в мач от предпоследния 14 кръг на източния регион във втория баскетболен ешалон. Нашият тим е на четвърто място във временното класиране с 8 победи – с един успех по-малко от втория и третия – Черно море Тича-2 и ИУ Варна.
Мачът започна ударно за шуменските баскетболисти, които поведоха с 11:0 след 3 минути игра. Всички момчета на терена се разписаха за Шумен, а първия кош на Светкавица дойде след тройка на Василев. Шуменци обаче продължиха да играят по-добре в следващите минути и авансът достигна 15 точки след нова серия от 7:0. Капитанът на Шумен Пламен Русков водеше отбора в тези минути. В края на първата четвърт последва лек спад в шуменските редици и записаха няколко коша, за да свалят разликата до 12 точки.
Русков започна и втората четвърт с коша, а нашият тим сякаш си взе поука от края на първия период и продължи да играе здраво в защита, а точките ни в нападение идваха лесно от бързи атаки. Младите шуменски надежди – Баръш Мустафа, Станислав Бънков и Веселин Байчев се разиграха и преднината на Шумен стигна 18 точки. Последва размяна на кошове, но Бънков с три поредни коша в средата на частта задържаше шуменския аванс на 18 точки. Символичните домакини от Светкавица сякаш паднаха духом след като Шумен секваше всеки техен опит да се върнат в мача и нашият тим увеличи още разликата до края на първото полувреме – 58:34 на почивката.
Второто полувреме продължи по-същия начин, по който завърши първото полувреме. Шумен диктуваше играта и продължи да увеличава преднината си. Основното ни оръжие бе защитата, която допусна само 9 точки в третата четвърт. Съперникът стигаше много трудно до отворени стрелби. Нападението ни пък се възползваше от грешките на гостите. Пламен Русков и Никола Любенов бяха на-ефективни за нападение в Шумен.
В последната четвърт нашият тим намали темпото. Защитата ни също спря да бъде агресивна, но при преднина от 40 точки това бе нормално. Въпреки това шуменци водени от Бънков, Окан Хасанов и Баръш Мустафа вкараха 8 точки повече от търговищките баскетболисти и затвориха мача при разлика от 48 точки в своя полза – 106:58.
В последния 15 кръг от редовния сезон на източния регион в ББЛ А група, Шумен ще се изправи срещу лидера Шоутайм. Варненският отбор вече си осигури първото място в крайното класиране и въпреки, че няма много мотивация да се хвърли с всички сили в последния мач преди плейофите, то дувбоят между двата отбора винаги носи много заряд, тъй като в редиците на Шоутайм личат имената на много бивши шуменски баскетболисти. Срещата ще се играе на 26 март от 14.00 ч. в залата на Икономически университет Варна.