Шумен  14 °CВторник, 7- ми Май
USD  1.82822 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Добро представяне на шуменските шахматисти на Държавните първенства по блиц и ускорен шах за деца Източник: ШК Шумен

Шумен

От 10 и 11.06.2022 в к.к. Албена се проведе ДИП по ускорен шах и блиц за възрастите до 8 и до 10 години, момчета и момичета.
СКШ "Шумен" беше представен от 6 състезатели, които постигнаха следните резултати:
Норайр Шахбазян, B10:
В блиц турнира (контрола за игра - 5 мин + 3 сек/ход) постигна голям успех и раздели 1-2 място с 6 точки от 7 игри като единствено загубата от победителя в турнира му отреди сребърния медал по допълнителни показатели.
В ускорения шах Норайр с 4,5 точки от 6 игра на първа маса в последния кръг, но загуби и зае почетното 6-то място в крайното класиране.
От другите наши представители в първенството може да се отбележи доброто представяне на Марина Писева - само на 6 години! - (10-та в блица и 11-та в рапида / G8), Иван Писев (11-ти в блица / B8) и Иван Параскевов (14-ти в рапида / B10).
За останалите двама - Кубрат Лазаров (B8) и Велин Симеонов (B10) - остана опита от игрите с най-силните деца на тяхната възраст и надеждата  в следващите първенства да заемат по-високи места.