Шумен  21 °CПетък, 5- ти Септ.
USD  1.67208 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Безплатен транспорт до Марашката кория за честването на 140 години от Съединението

Безплатен транспорт до Марашката кория за честването на 140 години от Съединението Източник: Архив

Шумен

Община Шумен и Командването на военния гарнизон в Шумен организират тържествено честване на 6 септември, събота, когато се отбелязват 140 години от Съединението на Княжество България и Източна Румелия.
Военен ритуал по поднасяне на венци и цветя ще се проведе в събота от 10:00 ч. на площад „Кристал“ пред Паметника на загиналите във войните шуменци. Слово ще произнесе д-р Антония Панева - началник на Държавен архив - Шумен.
В 11:00 ч. ще се състои и церемония пред паметната плоча в местността Марашка кория. Община Шумен осигурява безплатен транспорт за гражданите. Той ще тръгне в 10:30 ч. (след приключване на честването в Шумен) от Военния университет до пл. „Кристал“.
Във връзка с честванията на пл. „Кристал“ се налага освобождаване на паркинга от моторни превозни средства от 8:00 ч. до 11:00 ч. на 6 септември.
Въвежда се временно спиране на движението по ул. „Панайот Волов“ и ул. „Св. Климент Охридски“ от бул. „Славянски“ до кръстовището с ул. „Цар Иван Александър“ за времето от 9:30 ч. до 10:30 ч.
За преминаване на Почетния караул в 9:45 ч. и връщането му след ритуала ще се спре движението по бул. „Славянски“ - от ул. „Карел Шкорпил“ до пл. „Кристал“.
Инфо Шумен
 
 


Прочетете също
Top