Търси Търси Социални мрежи facebook

ББЛ А група – Изток: Шумен-2 – Ънстопабъл 75:67

ББЛ А група – Изток: Шумен-2 – Ънстопабъл 75:67 Източник: БК Шумен

Шумен

БК Шумен Шумен-2 записа 8 си победа в Елитна група – Изток на ББЛ. Дублиращият шуменски отбор се наложи днес над Ъснтопабъл Добрич със 75:67 в мач от 12 кръг на шампионата. Шумен продължава да е трети във временното класиране с равен брой победи с втория – Шоутайм по 8, но и с мач по-малко.

Срещата, играна във варненския Икономически университет, започна равностойно и двата отбора си разменяха кошове. След средата на частта обаче Шумен показа по-добро нападение и благодарение на Милош Чойбашич, който бе господар в подкошията започна да отваря разлика. До последния сигнал на първата четвърт Шумен си осигури аванс от 8 точки – 27:19.
В началото на втората четвърт разликата се повиши до 11 точки след нов кош на Милов и тройка на Ростислав Тончев. Но Ънстопабъл стегнаха редиците и заиграха равностойно. Те отговаряха на всеки шуменски кош и разликата се запазваше 10-на точки три минути преди края на частта. В следващите 2 минути и половина отборите не можаха да си отбележат кош, а в самия край на полувремето добричкия отбор показа много добра стрелба от далечно разстояние. Желев и Иванов бяха на два пъти точни, за да смъкнат пасива на Ънстопабъл до 3 точки на почивката.
Втората полувреме продължи с равностойна игра. “Неудържимите” отново показаха добра защита, а и успяваха да отговорят в нападение чрез добра стрелба. Виктор Серафимов, Милош Чойбашич и Константин Паисиев бяха шуменските играчи, които поддържаха аванса в рамките на 4-5 точки с добри изяви в нападение.
Последната част започна силно за добричките баскетболисти. Те не позволиха на Шумен да вкара точки в първите 4 минути на четвъртта. Ънстопабъл поведе с 4 точки след като Петър Демирев и Константин Тодоров успяха да вкарат по два коша в този период. Виктор Серафимов спря сушата за Шумен с тройка и от този момент насетне нашият тим сякаш заигра по-уверено в нападение и по-агресивно в защита. Чойбашич продължи да тормози Ънстопабъл в подкошията, а Тончев – един от най-опитните играчи на терена за Шумен, също показа реализаторските си умения. Шумен направи серия от 14 поредни точки и поведе с двуцифрен резултат. До края на мача Ънстопабъл нямаха сили да направят още един обрат, а и шуменци изиграха много вещо последните 4 минути от мача. Крайният резултат бе оформен в заключителните секунди – 75:67 за Шумен.
Чойбашич бе най-полезен за победата с впечатляващите 27 точки и 26 борби. Константин Паисиев ссъщо записа дабъл-дабъл с 13 точки и 13 борби. Виктор Серафимов също показа класата си с 12 точки, 4 борби и 6 асистенции. Ростислав Тончев завърши с 13 точки и 6 борби.
За Ънстопабъл Петър Демирев бе лидер с 31 точки и 6 борби. Иван Иванов отчете дабъл-дабъл с 10 точки и 10 борби. Също 10 точки, но 9 борби за Джевонта Елис.
В следващият 13 кръг, който ще се състои в Добрич, Шумен-2 ще се изправи срещу Светкавица Търговище с Димитър Янчев. Двубоят е на 27 март от 18.00 ч.